Aktualnosci

Czas na zdrowie

W dobie pandemii zwracamy szczególną uwagę na zdrowy tryb życia i nawyki żywieniowe. Te ostatnie są istotne w kontekście otyłości jako czynnika ryzyka – według WHO osoby otyłe mają cięższe objawy COVID-19 i powikłania. Ich układ odpornościowy jest stale w stanie zapalnym, przez co organizmowi brakuje energii na obronę przed nową infekcją.  Jedzą też zbyt mało pokarmów zawierających błonnik i antyoksydanty – mówi Piotr Pawiński, prezes zarządu Maga Foods Sp. z o.o.

Koronawirus nie zepsuje tego, na co od prawie 30 lat pracowaliśmy

Jesteśmy na samym początku kryzysu i jeszcze nie wiemy, co będzie on oznaczał. Opracowaliśmy kilka scenariuszy rozwoju sytuacji. Na dziś kluczowe dla nas (jak i dla większości firm) są dwie kwestie: łańcuch dostaw i zachowanie popytu w czasie. Od tego będą zależeć nasze decyzje w najbliższym czasie – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Pawiński, Prezes Zarządu Maga Foods.

Oświadczenie Maga Foods odnośnie wdrożonych procedur związanych z wirusem COVID-19

Ze względu na rozprzestrzenianie się choroby wywołanej wirusem Covid-19 przeprowadziliśmy ocenę ryzyka zarażenia wirusem na terenie zakładu Maga Foods, wdrożyliśmy dodatkowe procedury dla naszych pracowników, dostawców, firm transportowych, serwisowych oraz gości. W ramach tych procedur wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności, które chcemy Państwu zakomunikować – w zakresie jaki dotyczy naszej współpracy.